Dnia 9.11. dzieci przyszły ubrane w barwy biało czerwone, natomiast starszacy wraz z wychowawcą przygotowali uroczystą akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ, by rozbudzić postawy patriotyczne oraz kształtować miłość do ojczystego kraju.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od zaśpiewania przez starszaków piosenki pt. “Nasza najpiękniejsza ojczyzna”, następnie odbyła się recytacja wierszy patriotycznych zapoznając dzieci z symbolami narodowymi i opowiadając o historii Polski.
Po wierszach odbył się taniec z flagą i przemarsz polskich przedszkolnych żołnierzy.
Na koniec została przybliżona postać Józefa Piłsudskiego, dzięki któremu Polska odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ. Pan Piłsudski świętując, co roku zapraszał dzieci i opowiadając im o wielu dla Polski wydarzeniach – częstował ich cukierkami. Wzorem tej tradycji wszystkie dzieci po zakończeniu akademii otrzymały cukierki.

Mikołaj w przedszkolu

Dnia 6 grudnia (tj. czwartek) w Przedszkolu będzie MIKOŁAJ.Składka na paczkę wynosi 35 zł. Płatne u wychowawców do końca listopada.

czytaj dalej

Czyste powietrze

Nasze przedszkole uczestniczyło w realizacji projektu zintegrowanego pod nazwą ,, Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego

czytaj dalej